Shadow

All finishers

2 Mile FEMALE OVERALL WINNERS
Place Bib Name Age Town St Time
1 333 KRISTEN SHRAG 25 14:00
2 100 HOLLY PETERS 18 HC KS 14:01
3 192 KATIE SAWYER 30 MCPHERSON KS 14:13
2 Mile MALE OVERALL WINNERS
Place Bib Name Age Town St Time
1 7 JACOB LANDIS 21 STERLING IL 10:24
2 6 JOSHUA LANDIS 19 HC KS 10:27
3 8 JONATHAN LANDIS 15 STERLING IL 11:03
FEMALE AGE GROUP: 3 – 10
Place Bib Name Age Town St Time
1 191 MADDIE WILLISON 8 BUHLER KS 20:22
2 21 CIELO ARMENDARIZ SEL 6 OAKLAND CA 27:29
MALE AGE GROUP: 3 – 10
Place Bib Name Age Town St Time
1 273 BRADEN ESAU 10 HESSTON KS 15:42
2 239 ETHAN NEUFELD 9 NEWTON KS 20:24
3 139 KASON LANDES 5 HESSTON KS 40:01
FEMALE AGE GROUP: 11 – 16
Place Bib Name Age Town St Time
1 118 KATIE YODER 16 STRYKER OH 15:33
2 262 ZOE BURKHOLDER 12 TOPEKA KS 16:22
3 25 SAVANNAH BONTRAGER 15 MILFORD NE 16:38
MALE AGE GROUP: 11 – 16
Place Bib Name Age Town St Time
1 260 MAX BURKHOLDER 15 TOPEKA KS 12:15
2 323 MICHAEL KELSO 14 12:31
3 272 ZACH ESAU 14 HESSTON KS 13:10
FEMALE AGE GROUP: 17 – 20
Place Bib Name Age Town St Time
1 110 SAVANNAH MITCHELL 19 HC KS 15:35
2 126 RACHEL SHORT-MILLER 19 HC KS 16:01
3 101 MEGAN BAUMGARTNER 18 HC KS 16:10
4 76 RACHEL MILLER 20 HC KS 16:40
MALE AGE GROUP: 17 – 20
Place Bib Name Age Town St Time
1 322 THOMAS KELSE 17 11:09
2 102 DREW HOSTETLER 20 HC KS 11:21
3 35 JASON OYER 19 HC KS 11:30
4 103 JASON SCHROEDER 18 HC KS 11:33
FEMALE AGE GROUP: 21 – 29
Place Bib Name Age Town St Time
1 318 GRACE RIZZ 26 17:54
2 336 EMILY CENDER 23 18:40
3 290 KAITLIN SCHMUCKER 24 SACRAMENTO CA 18:59
MALE AGE GROUP: 21 – 29
Place Bib Name Age Town St Time
1 291 ZACH BAUMGARTNER 21 HESSTON KS 12:06
2 344 DAVID MUELLER 26 12:31
3 345 JESSE MUELLER 26 12:31
FEMALE AGE GROUP: 30 – 39
Place Bib Name Age Town St Time
1 337 LORI NUNEMAKER 37 14:36
2 189 BRANDY WILLISON 35 BUHLER KS 16:44
3 143 ANGIE TEETER 39 HESSTON KS 17:26
MALE AGE GROUP: 30 – 39
Place Bib Name Age Town St Time
1 215 TODD LEHMAN 35 HESSTON KS 11:59
2 19 NATHAN SELZER 39 OAKLAND CA 16:54
3 226 JASON REMPEL 36 STEINBACH MB 17:15
FEMALE AGE GROUP: 40 – 49
Place Bib Name Age Town St Time
1 1 JEN LEFEVRE 49 HESSTON KS 15:50
2 47 TAMMY MILLER 48 MILFORD NE 18:42
3 229 RITA PETERS 44 HESSTON KS 18:52
MALE AGE GROUP: 40 – 49
Place Bib Name Age Town St Time
1 166 ERIC BONTRAGER 40 NEWTON KS 12:48
2 199 DAVID LEVAN 43 NEWTON KS 14:04
3 24 CRAIG BONTRAGER 44 MILFORD NE 14:57
FEMALE AGE GROUP: 50 – 59
Place Bib Name Age Town St Time
1 324 KELLY DAVERT 51 15:47
2 289 MERIDITH EBERSOLE 53 LAFAYETTE CO 16:40
3 310 TERESA BOYTS 57 23:16
MALE AGE GROUP: 50 – 59
Place Bib Name Age Town St Time
1 275 TODD HOCHSTETLER 50 ARTHUR ND 13:15
2 306 WESLEY HOCHSTETLER 57 SHICKLEY NE 13:50
3 181 MYRON DIENER 56 HESSTON KS 14:26
FEMALE AGE GROUP: 60 – 69
Place Bib Name Age Town St Time
1 14 JEAN SELZER 67 HESSTON KS 24:45
2 23 MARGARET WIEBE 63 HESSTON KS 29:12
3 160 GRACIE TIJERINA 60 HC KS 32:45
MALE AGE GROUP: 60 – 69
Place Bib Name Age Town St Time
1 326 STEPHERN BRAUT 60 20:18
2 187 KEITH MILLER 67 HYDRO OK 30:18
3 15 GERRY SELZER 68 HESSTON KS 31:51
FEMALE AGE GROUP: 70 – 99
Place Bib Name Age Town St Time
No finishers
MALE AGE GROUP: 70 – 99
Place Bib Name Age Town St Time
1 165 ROBERT BONTRAGER 72 NEWTON KS 25:26
2 315 JAMES WENGER 71 28:23